top of page

Į pagalbą suaugusiajam: parengtos rekomendacijos, kaip su paaugliais kalbėtis apie intymumą

Artėjant šv. Valentino dienai, apie meilę ir romantinius santykius susimąsto ne tik suaugę, bet ir paaugliai. Tačiau ar suaugusieji žino, kaip kalbėti su jaunuoliais, išgyvenančiais pirmuosius įsimylėjimus?


Nevyriausybinė organizacija „Įvairovės ir edukacijos namai" parengė metodines rekomendacijas „Paauglystė ir lytiniai santykiai: vedlys atviriems pokalbiams", kuriuose pristato svarbiausius žingsnius, kaip su paaugliais kalbėti apie meilę ir lytinius santykius.


Parsisiųskite leidinį:

Paauglyste ir lytiniai santykiai vedlys
.
Download • 1.21MB

Paauglystė ir lytiniai santykiai: vedlys atviriems pokalbiams

„Neretai temos apie paauglių lytinius santykius sutinkamos su baime ir nerimu. Galbūt dėl to, kad nėra aišku, apie ką ir kaip kalbėti, kaip ir kokią žinutę perduoti jaunuoliams, kad neskatintume, o suteiktume žinių apgalvotiems ir neskubotiems sprendimams. Nors ši tema vis dar nėra patogi, tačiau labai svarbu jaunuoliams perduoti žinias, kaip kurti tvirtus, saugesnius, lygiavertiškus santykius bei nemaloniose situacijose apsaugoti save bei kitą žmogų", – sako viena iš rekomendacijų autorių, lytiškumo ugdymo mokymų vadovė Lina Januškevičiūtė.


Rekomendacijose aptariami emociškai artimų bei intymių santykių mezgimo būdai bei patariama, kaip ugdyti paauglius suprasti savo poreikius, nubrėžti ribas bei būti pagarbiems kito žmogaus atžvilgiu, primenama teisė į pasakymą „ne" bet kuriuo metu, aptariama, kas yra aktyvus sutikimas ir kaip svarbu visada tokį gauti, prieš imantis kokių nors veiksmų. Įvairių temų aptarimas leidžia jauniems žmonėms daug atsakingiau rinktis ar, kada, kaip ir su kuo pradėti lytinius santykius.„Šiose rekomendacijose pateikiami žingsniai, kuriuos vertėtų aptarti su paaugliais, prieš jiems žengiant į suaugusiųjų pasaulį ir sutinkant jų pirmąsias intymias patirtis. Rekomendacijoje neįvardijame konkretaus paauglių amžiaus, nes paauglystė ir susidomėjimas intymiu gyvenimu yra labai individualus procesas. Vis dėlto, atsižvelgiant į neplanuotų ankstyvųjų nėštumų, lytiškai plintančių ligų, seksualinio priekabiavimo statistiką, vis ankstėjantį jaunuolių amžių, kai jie pirmą kartą susiduria su pornografija, suprantame, kad šiomis temomis jau gali būti svarbu kalbėti ir su trylikamečiais. Tai sprendžia suaugusieji auginantys/ugdantys jaunus žmones", – sako Lina Januškevičiūtė.


Kaip su paaugliais kalbėti apie intymumą ir lytinius santykius taip bus pristatoma ir vasario 11 d. bei vasario 24 d. vyksiančiuose seminaruose Paauglių klausimai apie lytinius santykius: kaip kalbėtis ir ką sakyti?".


Komentaras yra projekto „Lytiškumo akademija“, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo, dalis.


Parengta pagal www.manoteises.lt

Comments


Straipsniai

bottom of page