top of page

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Ar vedate nuotolinius užsiėmimus ir mokymus?

Taip! Visus užsiėmimus šiuo metu vedame nuotoliniu būdu.

Ar atvykstate į visus Lietuvos miestus ir miestelius?

Dar nebuvo tokios vietos, į kurią nesutiktume atvykti. Važiuojame į visas Lietuvos vietoves!

Kokia lytiškumo ugdymo mokymų kaina?

Skaičiuojant lytiškumo ugdymo mokymų kainą, atsižvelgiame į tai, kokioje Lietuvos vietovėje jie organizuojami, kokios trukmės užsiėmimai ir kiek jų vienu atvykimu galime pravesti. Parašykite mums el.paštu: ivairovesnamai (eta) gmail.com ir papasakokite Jūsų bendruomenės, mokyklos poreikius, o mes atsiųsime Jums pritaikytą ir apgalvotą pasiūlymą.

Ar jūsų programa yra akredituota švietimo, mokslo ir sporto ministerijos?

Neformalaus ugdymo programos moksleiviams bei tėvams nėra akredituojamos. Mūsų programos nėra pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programos, dėl to jos nėra akredituotos ir Nacionalinės švietimo agentūros, kuri organizuoja ir koordinuoja institucijų, vykdančių pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, išorinį vertinimą ir akreditaciją. 

Mes tikime, jog kokybiškas lytiškumo ugdymas pasiekiamas tuomet, kai yra dirbama kompleksiškai – t.y. kai pasiekiama visa bendruomenė (moksleiviai, tėvai, pedagogai, švietimo pagalbos specialistai), todėl stengiamės įgūdžius ir gebėjimus kalbėtis lytiškumo ugdymo perduoti suaugusiems, kurie tęsia pradėtų lytiškumo temų nagrinėjimą su auginamais ir/ar ugdomais vaikais ir paaugliais. Tokiu būdu užtikriname, jog lytiškumo temos nesibaigs vienu susitikimu, o bus ir toliau integruojamos į ugdymo procesą ar kasdienį gyvenimą. 

Ar išduodate dalyviams pažymėjimus?

Taip, visi mokymuose dalyvavę tėvai ir globėjai, pedagogės, jaunimo darbuotojai, psichinės sveikatos ir
švietimo pagalbos specialistės gali gauti dalyvavimą patvirtinančius pažymėjimus.

Kuo remiatės rengdami užsiėmimus moksleiviams ir mokymus suaugusiems?

Remiamės 2016 m. Švietimo ir mokslo ministrės patvirtinta Sveikatos ir lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos parengtomis tarptautinėmis visuminio, mokslu grįsto, amžiui pritaikyto lytiškumo ugdymo gairėmis bei Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos rekomendacijomis bei praktika dirbant su įvairaus amžiaus dalyvių grupėmis. 

Remiantis visais minėtais dokumentais užtikrinamas visuminio lytiškumo ugdymo įgyvendinimas, moksleiviai supažindinami su mokslu grįsta, amžiui pritaikyta informacija, suaugusieji turi galimybę gauti informacijos apie vaikų ir paauglių gyvenimuose esančią realybę ir kaip šias temas nagrinėti.

Ar lytiškumo ugdymo užsiėmimai gali vykti merginoms ir vaikinams kartu, ar geriau atskirai?

Vienas lytiškumo ugdymo tikslų yra didinti vaikinų ir merginų bendradarbystę, sutarimą ir vieni kitų pažinimą, kuris reikalingas tiek klasėje, tik tampant kolegomis, būnant draugais ar kuriant santykius.
 

Siekiant mažinti atskirtį tarp lyčių bei užtikrinant galimybę visiems vaikams gauti visapusišką informaciją, mokiniai užsiėmimams skirstomi į mišrias grupeles (mergaitės ir berniukai kartu). Kadangi gyvename viename pasaulyje, tiek berniukams, tiek mergaitėms svarbu žinoti apie vieni kitų kūno pokyčius, su brendimu susijusius iššūkius bei mokytis bendradarbiavimo, vienas kito supratimo, palaikymo. Siekiame, kad matytume ne tik mūsų skirtumus, tačiau ir panašumus.
 

Vis dėlto, girdime ir individualius moksleivių poreikius. Jeigu merginos ar vaikinai nori intymaus ir privataus pokalbio – šalia jungtinių mokymų galima organizuoti papildomus užsiėmimus.

Jei neradote atsakymo į savo klausimą - susisiekite el.paštu ivairovesnamai (eta) gmail.com
bottom of page