Lytiskumo kuprine zaidimas ugdymas proje

Apie projektą

Kodėl? Dažnai mokytojai ir mokytojos nesijaučia užtikrinti lytiškumo ugdymo srityje. Trūksta palaikymo ir įrankių, kurie padėtų drąsiai ir užtikrintai diskutuoti šiomis temomis su moksleiviais ir kokybiškai įgyvendinti  lytiškumo ugdymą mokyklose.

Kada ir kur? 2021 m. vykdysime projektą „Lytiškumo kuprinė“, jo metu bus parengtas žaidimas, interaktyvi ugdymo priemonė, kurią išbandys 9 mokyklų pedagogai ir moksleiviai. Net 135 švietėjai, atsakingi už Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos įgyvendinimą mokyklose, po jiems skirtų kompetencijos kėlimo mokymų taps lytiškumo ambasadoriais.  

 

Ko siekiame? Siekiame, kad interaktyvus žaidimas įgalintų mokytojus, vaikus ir paauglius jaustis laisvai ir patogiai lytiškumo temoje. Naudodami žaidimą kaip metodinę priemonę, pedagogai turės įrankį kokybiškai įgyvendinti lytiškumo ugdymą mokyklose.

 

Kaip pasieksime pokyčių? Projekto metu sukursime ir išbandysime interaktyvią ir patrauklią priemonę – stalo žaidimą „Lytiškumo kuprinė“, kurią lytiškumo ambasadoriai (mokytojai, švietėjai) galės naudoti savo mokyklose ir vėliau, klasių valandėlių metu ar pritaikydami kitoms aplinkybėms. Jo pagalba bus stiprinamas vaikų ir jaunimo lytinis raštingumas, kuris užtikrina sveikatos puoselėjimą bei rizikingo lytinio elgesio prevenciją.

Projektas „Lytiškumo kuprinė“ Nr.S-591 finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2020 metų lėšomis. www.sam.lrv.lt