Apie projektą:

Kodėl? Daugelyje mokyklų lytiškumo ugdymas vis dar neužima reikšmingos vietos. Sėkmingam SLURŠ* programos įgyvendinimui nepakanka priemonių ir metodinės medžiagos, specialistams trūksta gilesnių žinių bei įgūdžių. Verta atsižvelgti, jog patys moksleiviai išsako poreikį gauti mokslu grįstą lytiškumo ugdymą – jiems trūksta patikimos informacijos, saugios erdvės diskusijoms, pokalbiams be gėdinimo ir kaltinimo.

​Kada? 2021 - 2022 m. vykdysime projektą „Lytiškumo akademija", kurio metu užtikrinsime  lytiškumo ugdymo prieinamumą moksleiviams 9 Lietuvos savivaldybėse bei didinsime tėvų, pedagogų ir kitų švietimo specialistų lytinį raštingumą.

Ko siekiame? Projekto tikslas yra kurti lytiškai raštingą visuomenę. Pradedant nuo savęs. :)

Kaip sieksime pokyčių? Kartu su projekto partneriais Lietuvos žmogaus teisių centru didinsime visuomenės suvokimą apie lytiškumo ugdymo turinį bei jo užtikrinimo svarbą, plėsime specialistų žinias apie reprodukcines teises bei aktyviai diskutuosime apie lytiškumo  ugdymą kaip patyčių, smurto lyties pagrindu prevencijos įrankį.

*SLURŠ - Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kurią patvrtino LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

Ką siūlo „Lytiškumo akademija“ vienai savivaldybei? Turite galimybę nemokamai užsisakyti visus šiuos mokymus:

  • Aštuonis lytiškumo ugdymo užsiėmimus 7 – 12 klasių moksleiviams

  • Seminarą „Kaip kalbėti(s) apie lytiškumą su vaikais/paaugliais?“ 2-iems suaugusių grupėms (tėvams, pedagogėms (-ams), švietimo pagalbos specialistams(-ėms);

  • Seminarą „Lytinė tapatybė ir seksualinė orientacija. Kaip šiais klausimais dirbti švietimo pagalbos specialistams?“, skirtą švietimo pagalbos specialistams(-ėms), 

  • Trijų dienų išvažiuojamuosius mokymus, kuriuose plačiau nagrinėsime praktines situacijas, didinsime lytiškumo ugdymu kompetencijas 

 

Užsisakyti ar plačiau apie projektą sužinoti galite susisiekę su mumis el. paštu: ivairovesnamai eta gmail.com arba telefonu: 8 696 56130.

Prioritetas teikiamas tiems pedagogams ir tėvams, kurių mokiniams organizuosite užsiėmimus.

Edukaciniai video filmukai:

Ankstyvasis lytiškumo ugdymas

Kaip pasiruošti brendimui?

©2020 by Įvairovės ir edukacijos namai.